Language

O Firmie

ENGLISH VERSION

3-Helisa Kosmetyki Profesjonalne - O firmie

Laboratorium biotechnologiczne 3-Helisa powstało łącząc jedyny na świecie kolagen biologicznie aktywnym otrzymywany metodą opatentowaną w Polsce i Stanach Zjednoczonych przez prof. dr hab. Józefa Przybylskiego z pasją tworzenia receptur kosmetycznych w trosce o piękny naturalny wygląd skóry.

Firma wciąż udoskonala wcześniejsze metody, jak również niestrudzenie rozwija nowe. Kolejna udoskonalona generacja pozyskiwania kolagenu pozwoliła na połączenie go z innymi naturalnymi substancjami aktywnymi. Obecnie firma pracuje nad opatentowaniem nowych sposobów pozyskiwania kolagenu.

Budujemy markę dbającą o młody i zdrowy wygląd skóry poprzez kreowanie najwyższej jakości produktów opartych o unikalny i doskonały w swym działaniu kolagen biologicznie aktywny prof. Przybylskiego.

Stawiamy na najwyższą jakość

Wszystkie nasze produkty przed wprowadzeniem na rynek przechodzą liczne badania, które obejmują m.in. ocenę dermatologiczną, toksykologiczną tzw. ocenę bezpieczeństwa, aplikacyjno – użytkową, aparaturową i inne, mające na celu uzyskanie produktów najwyższej jakości, spełniających wymogi naszych klientów, ale i wymogi prawa z zakresu produkcji kosmetyków.

Kontrola jakości produkowanych przez nas kosmetyków to system złożony, który w pierwszej kolejności obejmuje wnikliwy dobór dostawców surowców kosmetycznych oraz opakowań poprzedzony szczegółową analizą firm – dostawców, zgodną z procedurą kwalifikacji dostawców. Wszelkie surowce stosowane na produkcji podlegają regularnej ocenie mikrobiologicznej i fizyko-chemicznej, zarówno w laboratorium przyprodukcyjnym jak i okresowo w akredytowanych laboratoriach zewnętrznych. Kolagen dodatkowo kontrolowany jest pod kątem zawartości metali ciężkich.

W ramach obowiązujących systemów jakości firma regularnie, na bieżąco monitoruje stan sanitarno-higieniczny pracowników oraz całego zakładu produkcyjnego co gwarantuje uzyskanie produktu wysokiej jakości o najwyższych standardach bezpieczeństwa.

Wyrób gotowy podlega nadzorowi mikrobiologicznemu oraz fizyko-chemicznemu. W ramach kontroli firma zleca wykonywanie badań  w akredytowanych laboratoriach zewnętrznych, natomiast parametry fizyko-chemiczne kontrolowane są również na bieżąco w laboratorium przyprodukcyjnym. Przydatność do użycia naszych produktów od daty produkcji wynosi 12 msc. Każdy wyrób dopuszczony do sprzedaży musi spełniać normy zakładowe i kryteria fizyko-chemiczne ściśle określone w specyfikacji danego kosmetyku.

Każdy kosmetyk przed wprowadzeniem do produkcji testowany jest na grupie probantów w laboratoriach zewnętrznych w celu sprawdzenia czy założone przez nas działanie kosmetyczne zostanie potwierdzone aparaturowo. W ten sposób oceniana skuteczność redukcji zmarszczek, szorstkości skóry, podrażnień, skuteczność wzrostu nawilżenia, gęstości skóry, odnowy komórkowej i regeneracji, czy innych właściwości deklarowanych na opakowaniu. Ponadto, w okresie przedprodukcyjnym wykonujemy liczne badania stabilności receptury oraz wykonujemy test na dobór minimalnej skutecznej dawki środka konserwującego.

Skuteczność naszych preparatów została wielokrotnie potwierdzona przez niezależne międzynarodowe laboratoria.
Firma 3-Helisa pracuje od 2006 roku w systemie GMP, GHP oraz HACCP, które są systemami obligatoryjnymi w branży kosmetycznej produkującej kolagen.

Firma do produkcji kosmetyków stosuje najnowsze osiągnięcia z dziedziny biotechnologii – technologia mikrokapsułkowania substancji aktywnych, izolowania substancji aktywnych np. beta-D-glukanu z mikroorganizmów, a także nowoczesną technologię mikroelektronicznych płatków kosmetycznych do wprowadzania substancji aktywnych w głąb skóry czy technologię zamykania kosmetyków w opakowania typu airless.