Language

tagrol tt01

 

Tagrol TTO1 

Mikrokapsułkowany olej z drzewa herbacianego wykazuje działanie antyseptyczne i przeciwbakteryjne. Spełnia ważne zadanie profilaktyczne w codziennej pielęgnacji skóry całego ciała. Działa antyseptycznie i przeciwbakteryjnie, delikatnie oczyszcza, przygotowując naskórek do lepszego wchłaniania substancji odżywczych i wody.

 

Czy wiesz, że:
Na północnym wybrzeżu Nowej Południowej Walii we wschodniej części Australii rośnie unikalny gatunek drzewa, którego olejek ma wyjątkowe właściwości. Drzewem tym jest Melaleuca Alternifolia, popularnie nazywana Tea Tree (drzewem herbacianym). Australijscy Aborygeni przez tysiąclecia używali liści tego drzewa do leczenia wielu schorzeń, w tym ropnych schorzeń skóry, wywołanych przez bakterie i grzyby chorobotwórcze. W 1779 do wschodniego wybrzeża Australii dotarł wraz z załogą angielski żeglarz James Cook. Szybko dostrzegli oni silnie pachnącą roślinę - Melaleuca alternifolia i wykorzystywali ja sporządzenia aromatycznej, orzeźwiającej herbaty i prawdopodobnie dlatego potocznie roślina ta nazywana jest Tea Tree - drzewo herbaciane.

 

Pierwsze naukowe wyniki badań nad składem oraz terapeutycznym zastosowaniem Tea Tree Oil opublikowano w latach 30 w Australian Journal of Dentistry i w British Medical Journal. Dowodziły one, że olejek z Melaleuca Alternifolia ma bardzo silne właściwości bakteriobójcze oraz przeciwgrzybicze, a jednocześnie znacznie przyśpiesza proces gojenia ran. Wyniki tych badań zostały ostatnio potwierdzone w licznych światowych ośrodkach naukowych.
Olejek drzewa herbacianego pozyskiwany jest z liści, czasem drobnych gałązek rośliny. Dotychczas okryto w nim ponad 100 różnych składników. Należą do nich min. Terpinen-4-ol, cyneol, terpiny, terpineole, pinen i inne.

Swoje unikalne właściwości olejek z drzewa herbacianego zawdzięcza przede wszystkim dwom składnikom:

 

  • Terpinen-4-ol - działającego przy chorobach i uszkodzeniach skóry,                
  • Cyneol - działającego pozytywnie szczególnie przy chorobach przeziębieniowych.

 

Na bazie Tea Tree Oil w oparciu o najnowszą technologię opracowano szereg preparatów kosmetyczno-leczniczych m.in. kremy antyseptyczne, dezodoranty, mydła, zasypki, szampony, odżywki do włosów i wiele innych. Preparaty te stosowane w zapobieganiu i zwalczaniu grzybic oraz infekcji skóry w Australii szeroko rozprzestrzeniły się na całym świecie.
Zawarty w tych preparatach olejek wnika w głąb skóry, dzięki czemu może regulować określone jej czynności, zaopatrywać ją w tlen, a więc przyczyniać się do jej prawidłowego napięcia. Preparaty na bazie Tea Tree Oil łagodzą szkodliwy wpływ środowiska i promieni słonecznych przez co przyczyniają się do zwolnienia procesów starzenia się skóry. Olejek drzewa herbacianego nadaje się do pielęgnacji zarówno skóry normalnej, ale w szczególności problematycznej: skóry szarej, źle dokrwionej, wrażliwej, trądzikowej, skłonnej do zaskórników, czyraków i ropieni.